12 lipca
piątek
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Klęska suszy w Afryce. Potrzebna pomoc

Ocena: 0
1203

W Afryce Wschodniej ponad 18 milionów ludzi potrzebuje natychmiastowej pomocy w związku z dramatycznymi następstwami klęsk żywiołowych, spowodowanych przez zjawisko atmosferyczne El Niño.

2016-02-16 15:52
tk / Warszawa (KAI), mz
fot. PAP/EPA/SHIRAAZ MOHAMED

Miliony mieszkańców Sudanu Południowego, Sudanu, Somalii i Etiopii do przeżycia potrzebują dwóch niezbędnych dóbr: wody i żywności.

Polska Akcja Humanitarna wraz z innymi międzynarodowymi organizacjami apeluje o pomoc dla ofiar katastrofalnych susz. Natychmiastowe działania są konieczne, aby zapobiec przekształceniu się kryzysu w klęskę głodu.

W wielu miejscach regionu znacząco obniżył się poziom wód gruntowych, powodując wysychanie studni. Organizacje humanitarne szacują, że pomocy w uzyskaniu dostępu do wody potrzebuje 9 milionów mieszkańców Sudanu Południowego, Somalii i Etiopii.

Pomoc żywnościowa potrzebna jest dla 13,5 miliona mieszkańców tych krajów, w tym dla miliona dzieci poniżej piątego roku życia.

Polska Akcja Humanitarna prowadzi stałe misje w Somalii i w Sudanie Południowym i tam w pierwszej kolejności planuje rozszerzyć działania pomocowe. W zależności od wysokości zgromadzonych w wyniku apelu środków, organizacja rozważy także interwencje w innych krajach regionu.

PAH zwraca się z apelem o wsparcie jej działań na rzecz ofiar suszy w Afryce Wschodniej i wpłatę dowolnej kwoty na konto:

BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem „Susza”
IBAN: PL91 1060 0076 0000 3310 0015 4960

Więcej informacji na stronie PAH: www.pah.org.pl

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 12 lipca

Piątek, XIV Tydzień zwykły
Gdy przyjdzie Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy
i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 16-23
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter