7 kwietnia
wtorek
Rufina, Celestyna, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Mleko dla Kurdystanu

Ocena: 0
939

Caritas Polska rozpoczęła nową akcję humanitarną. Jej celem jest sfinansowanie zakupu mleka modyfikowanego w proszku dla niemowląt i małych dzieci przebywających w obozach dla uchodźców w irackim Kurdystanie.

2016-04-04 14:57
rl / Warszawa (KAI), mz
fot. mat. pras.

Marta Titaniec z Caritas Polska powiedziała, że w ok. 30 takich obozach mieszka ponad 300 tys. osób, wśród nich rodziny z małymi dziećmi. Wiele matek nie ma pokarmu, by wyżywić swoje dzieci.

– Chcemy dostarczyć takie mleko, które będzie przyswajalne dla dzieci matek, które straciły pokarm w wyniku stresu, ucieczki i złego odżywiania. Z informacji z Bliskiego Wschodu wynika, że problem właściwego odżywiania zaczyna być dużym problemem podnoszonym przez międzynarodowe organizacje – powiedziała Titaniec.

Od 2010 roku do Kurdystanu Irackiego przybywają uchodźcy z Syrii, ale i Iraku, chroniąc się przed prześladowaniami ze strony tzw. Państwa Islamskiego. Obecnie, jak poinformował Ziyad Raoof, pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce, na terenie tego autonomicznego regionu przebywa ok. 1,8 mln uchodźców.

– W tej trudnej sytuacji, która jest właściwie katastrofą humanitarną, mleko jest rzeczą bardzo ważną, bo wszyscy doskonale wiemy, że tak naprawdę to dzieci są największymi ofiarami wojen i katastrof – powiedział Raoof.

Aby wspomóc akcję „Mleko dla Kurdystanu”, wystarczy wysłać SMS z hasłem MLEKO pod numer 72052 (koszt to 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konta Caritas z dopiskiem MLEKO.

Caritas Polska oprócz rozpoczęcia zbiórki postanowiła przekazać na natychmiastowe wsparcie dla dzieci kwotę 100 tys. zł. Środki te pochodzą z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2015.

Inicjatywa „Mleko dla Kurdystanu” prowadzona jest we współpracy z Wyższą Szkołą im. Św. Elżbiety z Bratysławy, która prowadzi w Iraku mobilne kliniki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 kwietnia


«Co masz uczynić, czyń prędzej!»

Dziś w Kościele: Wtorek w Wielkim Tygodniu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 49,1-6; Ps 71,1-6b.15.17; J 13,21-33.36-38
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy

- Reklama -

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter