28 lutego
środa
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Modlitwa w intencji świata stworzonego

Ocena: 4.5
230

Do łączności modlitewnej z Ojcem Świętym i całym światem podczas obchodzonego 1 września Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego zachęca bp Tadeusz Lityński.

Fot. KEP

Zachęcam, by w naszych wspólnotach diecezjalnych, parafialnych i zakonnych przeżyć świadomie stanięcie przed Stworzycielem w łączności modlitewnej z Ojcem Świętym i całym światem

– podkreśla przewodniczący Zespołu „Laudato si” przy Radzie Społecznej KEP bp Tadeusz Lityński. Proponuje, aby z okazji Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego podjąć różne formy aktywności w parafiach, wspólnotach i szkołach.

Mogą one polegać na przykład na odprawieniu okolicznościowego nabożeństwa, wygłoszeniu kazań podejmujących wątek Boga Stworzyciela, przeprowadzeniu dedykowanej lekcji religii w szkole, wygłoszeniu konferencji przez zaproszonego prelegenta, zrealizowaniu spotkania formacyjnego w środowisku wspólnoty diecezjalnej i w jej parafiach, przeprowadzeniu wybranej inicjatywy na rzecz środowiska na terenie parafii”

– zachęca w przesłanym do diecezji komunikacie.

Zapraszam serdecznie do zjednoczenia się w tym czasie we wspólnej modlitwie, bowiem poprzez poszanowanie dzieła stworzenia wyrażamy wdzięczną miłość i szacunek do samego Boga Stworzyciela

– podkreśla bp Lityński.

Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego ustanowił Ojciec Święty Franciszek w 2015 r. w odpowiedzi na trwający kryzys ekologiczny. Co roku jest on obchodzony 1 września i rozpoczyna ekumeniczny Czas dla Stworzenia. Jego tegoroczne hasło brzmi: „Niech się rozleje sprawiedliwość i pokój”. Szczególny czas modlitwy w intencji ochrony świata stworzonego zakończy się Niedzielą św. Franciszka obchodzoną z okazji przypadającego 4 października wspomnienia świętego z Asyżu. W tym roku będzie to niedziela 8 października. Wydarzenia związane z tym dniem są objęte honorowym patronatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter