6 lipca
poniedziałek
Gotarda, Dominiki, Lucji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Obłędnie szczęśliwi

Ocena: 0
1078

„Prowadzę aktywne życie i jestem obłędnie szczęśliwy” – mówi o sobie 34-letni Nick Vujicic. Takich deklaracji nie słyszy się często, a tym razem mówi to w dodatku człowiek, który urodził się bez rąk i nóg.

Jeszcze bardziej niezwykły jest styl, w jakim Nick Vujicic przechodzi przez życie. Właśnie ukazała się jego kolejna książka, tym razem napisana z żoną, poślubioną w 2012 r. Kanae. Nick urodził się w Australii, w rodzinie o serbskich korzeniach. Początkowo nie mógł pogodzić się ze swoim kalectwem. Próbował jednak zrozumieć, dlaczego Bóg do niego dopuścił. Chciał chociaż marzyć o szczęśliwym życiu, założeniu rodziny. Z czasem zrozumiał, jaki cel wyznaczył mu Bóg.

Jego żona Kanae Miyahara wychowała się w Meksyku. Boleśnie doświadczyła w dzieciństwie rozbicia rodziny. Jako dorastająca dziewczyna szukała kogoś, z kim mogłaby założyć rodzinę „na zawsze”: mężczyzny ze zdecydowanym charakterem, który życie opiera na Panu Bogu.

Ich drogi przecięły się w niezwykłych okolicznościach. Chociaż od razu między nimi zaiskrzyło, to dopiero po wielu perypetiach godnych romantycznej komedii pomyłek powiedzieli sobie „tak”. W książce odsłaniają kulisy niezwykłej historii swojego spotkania, zakochania, narzeczeństwa – ale także walki z głosami sceptyków i przeciwników ich związku. Są przykładem, że zbudowana na mocnym fundamencie miłość pokona wszelkie przeszkody. Doczekali się dwóch synów, Kiyoshima i Dejana. O tym, jak przeżywają małżeństwo, wiele mówi wpis na stronie otwierającej książkę: „Dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za Jego miłość – prawdziwą, wytrwałą i nieprzemijającą. Napisaliśmy tę książkę na chwałę Boga i modlimy się, by była ona inspirującą zachętą dla wszystkich, którzy szukają miłości”. Ich opowieść może być jednak czymś więcej: umocnieniem dla przeżywających w niej trudności. A rozdział o radości z narzeczeństwa przeżywanego we wstrzemięźliwości od seksu może być prawdziwym poradnikiem dla młodzieży przez ślubem.

Można się spodziewać, że książka stanie się bestsellerem jak poprzednie książki Nicka: „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”, „Niezwyciężony!”, „Bez granic” i „Nie daj się gnębić. Jak bronić się przed poniżaniem, zastraszaniem, dręczeniem i innymi formami przemocy rówieśniczej”. Wydaniu patronuje tygodnik „Idziemy”.

 

Nick i Kanae Vujicic, „Miłość bez granic. Niezwykła historia miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody”, przekład Tomasz Fortuna, Aetos Media, Wrocław 2016

Irena Świerdzewska
Idziemy nr 41 (575), 9 października 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 lipca

Poniedziałek, XIV Tydzień zwykły
+ Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
«Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła»
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Oz 2,16.17b-18.21-22; Ps 145,2-9; Mt 9,18-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykuły


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter