21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tylko pozytywne myślenie

Ocena: 0
935

Zostajemy w domu. Będzie czas na wszystko, na co do tej pory go brakowało. Super się zapowiada! Nadrobimy wszelkie braki.

fot. Lidia Molak

Zostajemy w domu. Będzie czas na wszystko, na co do tej pory go brakowało. Super się zapowiada! Nadrobimy wszelkie braki.

Ilu z nas miało takie myśli, gdy okazało się, że epidemia to nie przelewki i musimy przemodelować swoje życie? Tego entuzjazmu na pewno nie brakowało. A że zaczął się z czasem wyczerpywać? Nic w tym dziwnego. Naprawdę. Nie trzeba mieć w domu gromady dzieci, żeby cierpliwość zaczęła drastycznie topnieć. To normalne. Tak jak nie da się w kółko oglądać seriali i robić mało ważne rzeczy, tak samo nie da się ciągle grać na konsoli albo nieustannie zbijać bąki.

Dla Państwa wiadomości: miałem i mam gorsze chwile i smutne myśli. Ale dziś z założenia – tylko pozytywny przekaz. Pomoc sąsiadom? Proszę bardzo. Można zaangażować żonę, można dzieci. Najważniejsze jednak, że można zrobić to samemu. Daje to satysfakcję. Proszę sprawdzić. Turnieje planszówek? Rodzinne są świetne, ale można też zagrać przez internet. Nie szkodzi, że wtedy to już inny rodzaj zabawy. A gdy nawet najlepsza gra się znudzi? Wtedy wyciągamy z lamusa to, co wszyscy chyba łapią w lot – kawałek kartki i zapraszamy do gry w statki lub rywalizacji w państwa-miasta (inna nazwa: w inteligencję). A starsi mogą tutaj poznać pomysłowość młodszych, bo do kategorii można dodać na przykład… nazwę zabawki lub czegoś słodkiego. Proszę spróbować.

Oczywiście, dochodzimy też do tego, że jednak trzeba próbować choć na chwilę wyjść. Na trochę, bez zbiorowisk i z zachowaniem wszelkich zasad. Piłka, rakietka, może nawet balon wystarczą. Da się. Żeby złapać świeżego powietrza. A jeśli mamy w domu młodzieńców, którzy są pozbawieni treningów? Wtedy też jest wyjście. Dla kandydatów na piłkarzy wystarczy kawałek ściany. Jeśli jest taka, którą można obijać – nie będzie lepszego sposobu na wyćwiczenie dokładności podań. W domu też można ćwiczyć, głównie dokładność i technikę – małą, najlepiej miękką piłką, żeby nie stłuc szyby czy kryształów rodowych.

Z półki sportowej gorąco polecam jeszcze tenis stołowy. Może nie każdy ma w domu miejsce, ale warto próbować. I prawie każdy rodzaj stołu da się dostosować. Z braku siatki (można kupić mini zestaw) dobrze sprawdzi się złożony koc. Plus wyobraźnia, losowanie drabinki turniejowej, w której można trafić na mamę lub ograć tatę – i jedziemy! A na końcu oczywiście nagroda. Plus satysfakcja. Przyda się także cytat z nowej piosenki Artura Rojka: „I możemy milczeć. Tak normalnie milczeć”. Zawody w milczeniu? Trudne! Dające dużo do myślenia. Także tego pozytywnego. Czego Państwu i sobie życzę.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Autor jest dziennikarzem TVP Sport od 2008 r., wcześniej zaś Radia Warszawa, Radia Plus, TV Puls, TV 4 i Polsatu

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

Wtorek, VII Tydzień wielkanocny
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego,
jak tylko z krzyża Pana naszego

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 30-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Rity 13-21 maja
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter