22 września
niedziela
Tomasza, Maurycego, Joachima
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Wzmocnimy ochronę dzieci

Ocena: 0
567

- Nie możemy zastępować Rad Rodziców w podejmowaniu decyzji o zajęciach dodatkowych - mówi wiceminister sprawiedliwości dr Marcin Romanowski w rozmowie z Michałem Wodzickim.

fot. Ministerstwo Sprawiedliwości

Do Sejmu wpłynął projekt zmian w Kodeksie karnym przygotowany przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop pedofilii”. Jak Pan ocenia zawarte w nim propozycje?

W tym przypadku mówimy o prawie rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. To prawo jest zagwarantowane wprost w art. 48 Konstytucji RP. To przykre, że opozycja, która w ostatnich latach tak często odwoływała się do tego najważniejszego aktu prawnego w Polsce, teraz otwarcie stara się go łamać. Zapewniam, że konsekwentnie będziemy bronić polskich dzieci przed szkodliwym, deprawującym wpływem ideologii LGBT. Dla Ministerstwa Sprawiedliwości ochrona dzieci jest niezwykle istotna. Przypomnę, że to z naszej inicjatywy zostały upublicznione dane osób, które dopuściły się przestępstw seksualnych. Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli oraz pedofilów są dziś w pełni jawne. Każda zmiana w prawie, która pozwoli na jeszcze lepszą ochronę naszych dzieci, spotka się z naszym poparciem. Warto jednak pamiętać, że istotne jest tu działanie systemowe i dogłębna analiza tak, aby prawo skutecznie zadziałało w obronie najmłodszych.

Twórcy ideologii LGBT, pod pozorem zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych, próbują wpływać na proces wychowawczy młodego pokolenia. To próba budowy nowego człowieka?

Lewica doskonale wie, że nie ma szans w walce o głosy pokolenia, które wie i pamięta, czym dla Polski był socjalizm. Ścieżki zdrowia, strzelanie do protestujących, czołgi na ulicach przypominają, dlaczego Polska nie płynie wspólnie z zachodem w „tęczowym” lewackim nurcie. Wyjątkowo podłe jest jednak dla mnie to, że lewica ideologiczną walkę zamierza toczyć kosztem dzieci.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 34 (723), 25 sierpnia 2019 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 9 września 2019 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 IX

„Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie!”

Dziś w Kościele: niedziela XXV tygodnia zwykłego 
+ wspomnienie św. Maurycego
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Am 8, 4-7, Ps 113, 1 Tm 2, 1-8, Łk 16, 1-13
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - mimo zakończonych wakacji nie skończyły się rozpoczęte przez nas cykle filmów ze zbiorów SalveNet. Codziennie po godz. 10 prezentujemy kolejny. Zapraszamy!

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY


- Reklama -


Najczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -