15 lipca
poniedziałek
Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zebranie Zarządu Rady Szkół Katolickich

Ocena: 5
308

26 października br. w Warszawie odbyło się zebranie Zarządu Rady Szkół Katolickich. Uczestniczył w nim bp Marek Mendyk, pełniący funkcję krajowego asystenta Rady Szkół Katolickich z ramienia Konferencji Episkopatu Polski.

fot. episkopat.pl

Podczas obrad dokonano ewaluacji działań Rady w okresie ostatnich trzech miesięcy tj. od poprzedniego zebrania. Dotyczyło to zwłaszcza Ogólnopolskiej Konferencji Dyrektorów Szkół Katolickich (23 sierpnia) oraz Forum Młodzieży Szkół Katolickich (19 września). Ważnym punktem obrad było omówienie aktualnej sytuacji szkolnictwa katolickiego w Polsce oraz zaplanowanie działań wspierających szkoły w procesie wychowania i edukacji dzieci i młodzieży.

Bp Marek Mendyk, asystent kościelny Rady Szkół Katolickich KEP, podkreślił, że spotkania na początku roku formacyjnego są szczególne ważne i motywujące, gdyż pozwalają lepiej przyjrzeć się codzienności w szkołach.

Spotkanie ma na celu niejako zaprogramować formację tego, co w Szkołach Katolickich, ale też staramy się szukać odpowiedzi na pytania, które płyną od dyrektorów szkół z całej Polski. Chcemy wysłuchać i przyjrzeć się problemom, z jakimi zmagają się dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy

– powiedział bp Mendyk.

Podkreślił, że zadaniem Rady Szkół Katolickich jest tak ukierunkować swoją pracę, aby troszczyć się nie tylko o wychowanie dzieci i młodzieży, ale także pomagać nauczycielom i dyrektorom tych szkół.

Chcemy pomagać w realizacji zadań, które wyznacza im statut, a jednocześnie wspierać w rozwiązywaniu problemów, które niesie dzisiejszy świat

– zapewnił bp Mendyk.

Mając świadomość, że szkoła katolicka pełni również rolę ewangelizacyjną, formacyjną i wspólnototwórczą w stosunku do uczniów, ich rodzin, nauczycieli i całego środowiska szkolnego, Zarząd Rady Szkół Katolickich omówił i zatwierdził program XXXIII Forum Szkół Katolickich, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada na Jasnej Górze. Będą w nim uczestniczyć dyrektorzy i nauczyciele szkół katolickich z terenu całej Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter