°/° °/° °/°

Król gór

Ocena: 0
771

Rafał Majka z ekipy Tinkoff zwyciężył w klasyfikacji górskiej Tour de France. Tryumf zapewnił sobie już po 19. etapie z Albertville do Saint-Gervais. Polski kolarz powtórzył sukces przed dwóch lat.

Zwycięzcą Wielkiej Pętli został – podobnie jak rok temu – Brytyjczyk Chris Froome z ekipy Sky. Froome o ponad cztery minuty wyprzedził Francuza Romaina Bardeta (AG2R) oraz Kolumbijczyka Nairo Quintanę (Movistar). Majka uplasował się na 27. miejscu.

Nadal w grze

Po zwycięstwie 2:0 (1:0) nad mistrzem Bośni – Zrinjskim Mostar – Legia Warszawa awansowała do 3. rundy eliminacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów. W grze o start w Lidze Europy pozostali też zawodnicy Zagłębia Lubin. Po bezbramkowym remisie z Partizanem Belgrad na wyjeździe i takim samym wyniku na własnym boisku, o awansie do kolejnej fazy rozgrywek zdecydowały rzuty karne, w których gracze Zagłębia zwyciężyli 4:3.

Kot liderem

Maciej Kot zwyciężył letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle Malince i jest liderem klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce zajął Norweg Anders Fannemel. Trzeci był Niemiec Andreas Wellinger. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze dwaj inni Polacy: Jan Ziobro i Kamil Stoch.

Juniorzy na medal

Dwa złote i dwa srebrne krążki – to bilans polskiej reprezentacji po Lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych w Bydgoszczy. Pierwsze złoto dla biało-czerwonych wywalczył w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno). Wynik Polaka 23,34 m jest nowym rekordem świata do lat 20. Pierwsze miejsce zdobyła też w rzucie oszczepem Klaudia Maruszewska (LKS Jantar Ustka). Srebro wywalczyli zaś Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory) w biegu na 100 m oraz Oskar Stachnik (ULKS Uczniak Szprotawa) w rzucie dyskiem.