°/° °/° °/°

Pędzi Tour de Pologne

Ocena: 0
977
Spod zrekonstruowanej bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej ruszyli 3 sierpnia kolarze uczestniczący w 71. Wyścigu dookoła Polski. Metę pierwszego etapu (226 km), w Bydgoszczy, najszybciej przekroczył Białorusin Jewgienij Hutarowicz. Polacy liczą przede wszystkim na Rafała Majkę, odkrycie ostatniego Tour de France. Łącznie zawodnicy pokonają 1251 km. Wyścig zakończy się 9 sierpnia w Krakowie.

O punkt od złota

Polscy żużlowcy w składzie Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz i Janusz Kołodziej zajęli drugie miejsce w Drużynowym Pucharze Świata w Bydgoszczy. Obrońcy tytułu przegrali złoty medal na ostatnim zakręcie ostatniego wyścigu. Trofeum zgarnęli Duńczycy, trzecie miejsce przypadło Australijczykom, a czwarte – Brytyjczykom.

Kotwica na „Żylecie”

Piłkarze i kibice Legii uczcili na Łazienkowskiej 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mecz z Górnikiem Zabrze (1:1) poprzedziły minuta ciszy i odśpiewanie hymnu państwowego. Fani na trybunach zaprezentowali powstańczą kotwicę, ułożoną z zapalonych rac. Skandowali: „Za tę walkę o stolicę, dziś dziękują wam kibice!”.

Mistrzowie znad morza

Seahawks Gdynia mistrzami Polski w futbolu amerykańskim. W SuperFinale Topligi pokonali na gdyńskim Stadionie Miejskim drużynę Panthers Wrocław 41:32.

Towarzyscy Amerykanie

Aż 109 318 widzów obejrzało 3 sierpnia na stadionie w Ann Arbor (USA) mecz Manchesteru United i Realu Madryt (3:1), rozegrany w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup.

Michał Ziółkowski
Idziemy nr 32 (464), 10 sierpnia 2014 r.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 14, 27-31a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)