°/° °/° °/°

Poza Final Six

Ocena: 0
1349
Pomimo dwóch zwycięstw nad Iranem siatkarska reprezentacja Polski mężczyzn nie zagra w turnieju finałowym Ligi Światowej we Florencji.
W sumie nasi zawodnicy przegrali sześć z dwunastu spotkań i zajęli ostatnie miejsce w grupie, za Włochami, Iranem i Brazylią.

Kto królem strzelców?

Po ćwierćfinałach w klasyfikacji strzelców mundialu prowadził z sześcioma golami Kolumbijczyk James Rodriguez. Największe szanse na poprawienie tego rezultatu mieli Lionel Messi z Argentyny i Thomas Müller z Niemiec (po cztery strzelone gole) oraz dwóch Holendrów, Arjen Robben i Robin van Persie (po trzy).

Powrót mistrzów

Tegoroczny wielkoszlemowy turniej na trawiastych kortach Wimbledonu wygrali triumfatorzy sprzed trzech lat: Czeszka Petra Kvitová oraz Serb Novak Đoković.

Medale windsurferów

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) został w tureckim Cesme mistrzem Europy w klasie RS:X. Z brązowymi medalami wrócili do Polski Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Zofia Klepacka (YKP Warszawa).

Z wyspy na kontynent

Największy wyścig kolarski świata, Tour de France, zaczął się tym razem w brytyjskim Leeds. W gronie 198 zgłoszonych zawodników jest pięciu Polaków. Do 27 lipca kolarze przejadą łącznie 3656 kilometrów.