28 marca
sobota
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Komentarze do czytań - 16 sierpnia 2019

Ocena: 4.8
762

Zatwardziałość serca rodzi nieszczęścia, prowadzi do zamknięcia się na Boga, rodzinę, małżonka. Jest powodem rozbicia w małżeństwie. Jezus przypomina, że pragnieniem Stwórcy jest, aby każde małżeństwo było „jednym ciałem”. Błogosławi Twoją rodzinę, broni w niej jedności, relacji między Tobą a małżonkiem; między Twoimi rodzicami.

Fot. pixabay, CC0

komentarze Bractwa Słowa Bożego, autor: Alicja Sarnocińska

 

Pierwsze czytanie: Joz 24, 1-13

Bóg zaplanował życie człowieka w szczęściu, by dobro obejmowało wszystkie stworzenia żyjące z Nim na świecie. Naród Wybrany słucha opowieści o swoich losach, słucha o tym, jak Bóg go prowadził. Pokonał wrogów i przekazał ziemię „około której się nie trudził”. Pamięć o dobroci Stwórcy rodzi zaufanie, a ono pomaga żyć w zgodzie z Jego wolą.
Czy dostrzegasz w swoim życiu działanie Boga? Czy przyjmujesz słowo Boże nie jako ludzkie, lecz Boskie? W życiu każdego z nas Bóg dokonał wielkich rzeczy. Może nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę, że to Jego zasługa; że jakieś wydarzenie z Twojego życia ma większe znaczenie, jednak czy to w relacjach, cierpieniach czy zmaganiach, On odciska tam swoje piętno.

Bóg postawił na mojej drodze człowieka, dzięki któremu pokonałam największe lęki i przeżyłam najlepsze chwile - przyjaciela, który w dosłownym tego słowa znaczeniu jest do tańca i do różańca. Wielkim darem jest możliwość przeżywania swojego duchowego życia z drugą osobą. Kiedy nie tylko można spędzać miło czas, ale także zatrzymać się na chwilę przy sprawach poważnych i włączyć w tę relację Boga. Ważne, abyśmy szczególnie dzisiaj przypomnieli sobie, ile zrobił dla nas Stwórca, byśmy mogli żyć. Dziękuj dzisiaj w modlitwie za to, co zrobił dla Ciebie - pośrednio i bezpośrednio oraz za tych, których postawił na Twojej drodze.

Psalm responsoryjny: Ps 136, 1b.2a.3.16a.17a.18.21a.22a.24

Fragment pierwszego czytania z Księgi Jozuego jak i Psalm 136 przypominają nam o rzeczach, jakich dokonał dla nas Bóg. Pamięć rodzi zaufanie. Chwalimy Pana za opiekę nad nami i wyzwolenie. Będzie tak po wszystkie wieki. Bóg jest dobry, jest Bogiem nad bogami, Panem nad panami. Prowadzi i uwalnia od grzechu. Czy Twoja relacja z Nim tak wygląda? Czy pamiętasz w modlitwie o tym, by dziękować a nie tylko prosić? Modlitwa nie musi być ciągłym mówieniem. Ciszą również możemy się modlić. Ciszą wychwalamy Boga, rozważamy Jego miłosierdzie - w skupieniu, w adoracji.

Ewangelia: Mt 19, 3-12

Zatwardziałość serca rodzi nieszczęścia, prowadzi do zamknięcia się na Boga, rodzinę, małżonka. Jest powodem rozbicia w małżeństwie. Jezus przypomina, że pragnieniem Stwórcy jest, aby każde małżeństwo było „jednym ciałem”. Błogosławi Twoją rodzinę, broni w niej jedności, relacji między Tobą a małżonkiem; między Twoimi rodzicami. Zna każde cierpienie rodziny, każdy kryzys małżeński, każdą przeżywaną radość. Czy bezżenność może mieć jakąś wartość? Jak odnoszę się do niej? Bezżenność nie może wynikać z ucieczki przed światem, przed odpowiedzialnością za innych ludzi. Jest zawsze wyborem „dla”. Jesteś powołany, by strzec jedności, czystości i wierności, by umiłować w sobie czystość serca i być wiernym przyjętym zobowiązaniom. Postaraj się dzisiaj znaleźć czas na adorację Serca Jezusa i kontemplowania Jego czystej i wiernej miłości. „Jezu kochany, daj mi serce czyste i wierne”.
    

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 marca

«Nigdy jeszcze nikt tak nie przemawiał jak ten człowiek»
Dziś w Kościele: Sobota, IV Tydzień Wielkiego Postu
Czytania liturgiczne (rok A, II): Jr 11,18-20; Ps 7,2-3.9b-12; J 7,40-53
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Wielkopostne Kościoły Stacyjne
28 marca –  Parafia MB Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7, AW)
+ "Ziarna Słowa" Jana Pawła II

E-WYDANIE

Tygodnik Idziemy dostępny w e-wydaniu!
Zachęcamy także do prenumeraty wydań drukowanych.

- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter