1 października
niedziela
Danuty, Remigiusza, Teresy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nie ma przyjęcia uchodźców bez integracji

Ocena: 0
418

„Jesteście mediatorami w historii integracji, a nie pośrednikami zarabiającymi na potrzebach i cierpieniach (…). Pokazujecie, że (…) można efektywnie przyjmować oraz integrować” – mówił papież do wspólnot organizujących korytarze humanitarne do Europy. 

Fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Wraz z nimi Franciszek przyjął dziś na audiencji osoby, które dzięki tej działalności mieszkają obecnie we Włoszech, Francji, Belgii czy Andorze. Wobec obecnych Ukraińców, Ojciec Święty wyraził ponownie swoją bliskość z „umęczonym narodem”.

Papież podkreślił, że nieustannie modli się o pokój i szuka dróg do osiągnięcia go. Jak zwrócił uwagę, wielu obecnych doświadczyło okropnych rzeczy, np. pobytu w obozach detencyjnych w Libii, czy niebezpiecznej przeprawy przez Morze Śródziemne, o której trudnościach przypomina niedawna tragedia zatonięcia łodzi u wybrzeży Kalabrii, gdzie zginęło wg najnowszych danych 87 osób. Zachęcając do znajdywania nowych sposobów legalnego sprowadzania osób potrzebujących ochrony do bezpiecznych krajów, Franciszek zauważył też, iż korytarze humanitarne często ratują przed wykorzystaniem przez handlarzy ludźmi, a ich rola nie kończy się wraz z fizycznym osiągnięciem Europy przez konkretne osoby.

 

Ojciec Święty zauważył również specyficzną charakterystykę korytarzy humanitarnych zorganizowanych przez chrześcijańskie instytucje – jest nią ekumenizm. Rzeczywiście, członkowie różnych Kościołów działają razem w służbie ubogim i uchodźcom. Franciszek nazwał tę rzeczywistość „pięknym znakiem jednoczącym braci i siostry, którzy podzielają wiarę w Chrystusa”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 1 października

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 21, 28-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
Nowenna do św. Franciszka 25 IX - 3 X

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter