9 czerwca
niedziela
Pelagii, Dominika, Efrema
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 26 września

Ocena: 4.9
1543

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Na chwałę Bożą – Swoją twórczością przyznają się do wiary. Jak kompozytor, artysta grafik, aktor i raper postrzegają swoje tworzenie na styku religii? – analizuje Monika Odrobińska.

Religia i kultura – Czym jest kultura i religia, jakie są między nimi wzajemne związki, i jaki model kultury sprzyja człowiekowi w dążeniu do pełni własnej osobowości? – opowiada ks. Jan Sochoń.

Spotkanie ze słowem – O kondycji katolickiego rynku wydawniczego i tegorocznych Targach Wydawców Katolickich z ks. Romanem Szpakowskim SDB, prezesem zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – rozmawia Patryk Lubryczyński.

Rzym Norwida – Norwid chętnie przebywał w Rzymie i z dużym zainteresowaniem zwiedzał to miasto, przekonany o jego szczególnej misji dla chrześcijaństwa i całego świata. Rzymskim śladom poety – przygląda się ks. Waldemar Turek.

Norwid o modlitwie – „Wiara i przynależność do Kościoła nie były dla Norwida czymś wyłącznie prywatnym; przeciwnie – otwarcie o nich mówił, a przede wszystkim starał się przekładać je na swoje codzienne życie” – pisze Tomasz Korpysz w 200. rocznicę urodzin poety.

Trzy łyżki miodu – „Trzeba bardziej docenić inicjatywy podejmowane przez świeckich katolików, (…) owe małe wspólnoty, o których mówił Benedykt XVI, że w nich Kościół przetrwa czasy współczesnego neopogaństwa” – apeluje ks. Henryk Zieliński.

Czarne chmury nad Bidenem – Przyczyny kryzysu wizerunkowego prezydenta USA –analizuje  Kazimierz Dadak.

Franciszek na Słowacji –  Na wizytę papieża na Słowacji w dniach 12-15 września złożyły się m.in.: Msza Św. w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Šaštínie z udziałem ponad 50 tys. wiernych i bizantyjska Boska Liturgia św. – podsumowuje ją Wojciech Świątkiewicz.

Antyludzki klimatyzm  –  „Klimatyzm nie jest jedynie zagrożeniem dla naszej gospodarki i stylu życia. To w istocie podważenie wartości ludzkiego życia, którego sens zaczyna się sprowadzać do troski o planetę, w oparciu o mało wiarygodne analizy” – zauważa w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Stulecie księży michalitów – W tym roku księża michalici obchodzą jubileusz stulecia. Obchodom i działalności zgromadzenia – przygląda się Agnieszka M. Domańska.

Uczmy się od kard. Wyszyńskiego – „Za nami uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Co jednak nam pozostanie, kiedy minie radość i uniesienie, jakie niosła ze sobą ta ceremonia? Powinniśmy przede wszystkim zachować i wprowadzać w życie jego nauczanie” –  pisze Anna Rastawicka.

Historyczna wizyta – pielgrzymkę Jana Pawła II w Armenii z 2001 r. – wspomina Iwona Flisikowska.

Globalne migracje – „Zapominamy być wdzięczni, że żyjemy w warunkach pokoju, że nie chodzimy głodni, że mamy opiekę lekarską – niby sprawy podstawowe, których jednak miliony ludzi są pozbawionych” – zauważa w swoim felietonie, poświęconym zjawisku emigracji, Anna Meetschen.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 19 września.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 9 czerwca

X Niedziela zwykła
Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony,
a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony,
przyciągnę wszystkich do siebie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 2, 23–3, 6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz Idziemy - Żeby filiżanki się nie potłukły
Nowenna do św. Antoniego z Padwy 4-12 VI
Nowenna do św. Brata Alberta 8-16 VI



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter