°/° °/° °/°

Przełamał hegemonię

Ocena: 0
1059
Australijczyk Daniel Ricciardo (Red Bull) wygrał w Montrealu wyścig Formuły 1 o Grand Prix Kanady, siódmą rundę tegorocznego cyklu. Z powodu kłopotów technicznych z bolidami, po raz pierwszy w tym sezonie najlepsi nie byli kierowcy Mercedesa GP. Nico Rosberg dotarł na metę drugi, a Lewis Hamilton zjechał do boksu na 47. okrążeniu.

Ścigając się z pechem

Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) zajęli ósme, punktowane miejsce w Rajdzie Włoch, choć w trakcie jednego z odcinków specjalnych urwali koło. Szóstą rundę samochodowych mistrzostw świata wygrał Francuz Sebastian Ogier (VW Polo WRC).

Szczęście Szarapowej

Rosjanka pracowała na nie ciężko przez całe dwa tygodnie turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu. Na koniec doszedł trzygodzinny, toczony w upale – nieprzewidywalny finałowy pojedynek z Rumunką Simoną Halep (6:4, 6:7, 6:4). Dla Marii Szarapowej jest to piąty zwycięski turniej wielkoszlemowy w karierze. Agnieszka Radwańska odpadła już w trzeciej rundzie.

Wśród mężczyzn w Paryżu triumfował po raz dziewiąty, a piąty z rzędu, Hiszpan Rafael Nadal. W ostatnim starciu pokonał Serba Novaka Djokovica 3:6, 7:5, 6:2, 6:4.

Maja na medal

Maja Włoszczowska zdobyła w niemieckim Sankt Wendel brązowy medal mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. Lepsze były tylko dwie Słowenki – Tanja Žakelj i Blaža Klemenčič.

Michał Ziółkowski
Idziemy nr 24 (456), 15 czerwca 2014 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 maja

Sobota, V Tydzień wielkanocny - wspomnienie św. Floriana, męczennika
Jezus powiedział do ucznia: «Oto Matka twoja».
I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 19, 25-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.