22 lipca
poniedziałek
Marii, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Włochy: radość z zapowiedzianej kanonizacji bł. Carla Acutisa

Ocena: 0
242

Matka bł. Carla Acutisa wyraziła radość z uznania przez papieża cudu, który przybliża jej syna do świętości. 

Fot. Facebook/Catholic Media

Podkreśliła, że w czasie peregrynacji jego relikwii po całym świecie szczególnie młodzi ludzie otrzymują wiele łask. Cud do kanonizacji dotyczy 17-letniej Kostarykanki, która w wyniku wypadku doznała poważnego urazu głowy, co według lekarzy miało grozić jej śmiercią lub co najmniej poważnym upośledzeniem. Tymczasem w niewytłumaczalny z naukowego punktu widzenia sposób odzyskała sprawność.

Po tym jak Ojciec Święty uznał wczoraj cud za przyczyną błogosławionego nastolatka, Antonia Salzano Acutis powiedziała watykańskim mediom, że jej syn jest wyjątkowo skutecznym orędownikiem w niebie, a teraz jego wstawiennictwo będzie jeszcze bardziej potężne.

Bardzo się cieszymy z tej wiadomości. Uznanie cudu jest odpowiedzią na modlitwy wielu ludzi, którzy pragną uznania jego świętości. Widzimy w tym znak z nieba, który pozwoli memu synowi działać jeszcze bardziej skutecznie niż dotąd

– mówi matka przyszłego świętego. Wskazuje, że miała możliwość poznać uzdrowioną nastolatkę.

Wiara jej mamy jest wielka. Jak tylko doszło do wypadku i lekarze powiedzieli, że córka ma marne szanse na przeżycie, a nawet jeśli to się uda i tak będzie ciężko upośledzona, od razu pojechała do Asyżu i cały dzień modliła się przy grobie bł. Carla Acutisa. Świadkowie mówią, że w tym właśnie czasie Valeria zaczęła wracać do zdrowia, a dziś kończy studia. Ta matka klęcząca przy grobie mojego syna napełnia mnie czułością

– mówi Antonia Salzano Acutis.

Biskup Asyżu, gdzie w Sanktuarium Obnażenia św. Franciszka znajduje się grób błogosławionego nastolatka, wskazał, że przybywają tam tłumy z całego świata.

Nasza wspólnota się raduje, że dar jego życia zostanie teraz oferowany całemu Kościołowi powszechnemu

– podkreśla bp Domenico Sorrentino. Wskazuje zarazem, że bł. Carlo Acustis zachęca swoich rówieśników do podążania drogą wiary.

On uczy nas życia entuzjazmem wiary, a zarazem chrześcijańskiej normalności w głoszeniu Ewangelii

– podkreśla włoski hierarcha.

Arcybiskup Mediolanu nazwał bł. Carla Acutisa „świętym nastolatkiem zachęcającym swoich rówieśników do świętości”. Abp Mario Delpini zauważył, że otwarcie drogi do jego kanonizacji „jest znakiem, który ma zachęcać młodzież do posiadania poczucia własnej wartości, pielęgnowania śmiałych nadziei i zaprzeczania smutkowi świata”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lipca

Wtorek, XVI Tydzień zwykły
Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy
Trwajcie w miłości mojej.
Kto trwa we Mnie, a Ja w nim,
ten przynosi owoc obfity.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 15, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter